Panel A.Ş Hakkında

Başarıya Giden Yolculuğumuz

30. Yıllık Deneyim…

Panel A.Ş. 1972 yılında bugün 20.000’den fazla işyerinin bulunduğu Orta Doğu Sanayi ve Ticaret Merkezi’nde (OSTİM) 32. dükkan olarak kuruldu. 

1990’lı yıllarda dünyada ve ülkemizde hızlı tren ve metro kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. Bununla birlikte gerek artan konfor gerekse daha az bakım gerektiren yüksek izolasyonlu ve güvenli sistemleri olan “Elastik Ray Bağlantı Sistemleri”nin kullanımı büyük bir ivme kazanmıştır. Bilgi toplumunda yaşanan bu hızlı teknolojik gelişmeler bizi bu ihtiyaca cevap verebilmek için cesaretlendirmiştir. Bu doğrultuda sürdürülebilir kalite ve teknolojiden ödün vermeden 30 yıldır “Elastik Ray Bağlantı Sistemleri”ni üretiyoruz.  

 

“Elastik Ray Bağlantı Sistemleri” nin Önemi

Günümüzde kentsel ulaşımda yolcular için konforlu ve güvenli seyahat sağlamak amacıyla “Elastik Ray Bağlantı Sistemleri” kullanılmaktadır. “Elastik Ray Bağlantı Sistemleri” sayesinde titreşimler ve gürültü kirliliği önlenmektedir. Böylece uzun ömürlü, konforlu ve sarsıntısız yolculuklar sağlanmaktadır.

Tüm Sistem Tek Bir Çatı Altında

Demiryolu üst yapısına odaklanan ve küresel olarak faaliyet gösteren Panel A.Ş. “Elastik Ray Bağlantı Sistemleri”ni  ve bileşenlerinin tamamını tek bir çatı altında üreten dünyadaki tek şirkettir.

Demiryolu Ulaşımı ve Taşımacılığında, Uluslararası Alanda Onaylı Kalitemizle Güvenilir Sistem Çözümleri Üretiyoruz.

Tüm dünyada güvenilirliği kabul edilmiş, “Elastik Ray Bağlantı Sistemleri”ni fabrikamızda uzun yıllardır üretmekteyiz. Dünya çapındaki tüm uygulamalarımız Yüksek Hızlı Tren ve Konvansiyonel hatlarda, Ağır Yük Taşımacılığı, Metro ve Tramvay sistemlerinde kullanılmaktadır. Verdiğimiz bu hizmet doğrultusunda ülkelerin refah seviyesini artırıyor, şehirlere değer katıyor, insanların güvenliğine ve konforuna önemli bir katkıda bulunuyoruz.

Kurulduğumuz günden bugüne kadar demiryollarını daha konforlu ve verimli yapmak için tüm gücümüzle üretiyoruz.

Kolay ve basit kullanımlı ürünler

Ürünlerimiz uluslararası standartlarda denenmiş, test edilmiş, güvenilir, ekonomik, kaliteli, kolay uygulanabilir, bakım gerektirmez, esnek ve konforlu olup, ürünlerimizin dayanıklılık gücü yüksektir.

Ayrıcalığımız Üstün Kalitemizdir.

Ürünlerimiz, ileri teknoloji ve otomasyonlara sahip Ankara Gölbaşı’ndaki 10.000 m² ‘lik fabrikamızda teknik tasarımdan AR-GE sürecine kadar kendi oluşturduğumuz sistem ile üretilmektedir. 

Kurucumuz Refa TEMİZ’in vizyonu ve değerleri ile başlayan yolculuğumuz, kurulduğumuz günden bugüne kadar istikrar ve kararlılıkla devam etmektedir.

Ekip Arkadaşlarımız: ROBOTLAR

Başarımızı 150 kişilik deneyimli, uzman ekibimiz ile beraber bize yüzde yüz tekrarlanabilir ve aynı kalitede üretim yapma avantajı sağlayan son teknolojik robotlara ve tam otomasyon ile yapılan üretim süreçlerimize borçluyuz.

33 Ülkede Tercih Sebebiyiz!

Ürünlerimiz Türkiye’de stratejik önem arz eden hatların (hızlı tren, metro ve tramvay hatları), projelerin % 90’dan fazla kısmında güvenle kullanılmaktadır. 

Dünyada ise 33 ülkenin demiryollarının oluşturulmasına katkıda bulunduk.

Her yıl 30 milyondan fazla ürünümüz 33 ülkenin konvansiyonel hatlarında, hızlı tren hatlarında, metro ve tramvay sistemlerinde tercih edilmektedir.

Yüksek performanslı Panel A.Ş. ürünleri dünyanın birçok ülkesinde referans niteliğindedir.Hedefimiz Uzun Vadeli Ortaklık

Müşterilerimiz genellikle yurtdışı ve yurtiçindeki kamu ve özel demiryolu şirketleri, inşaat şirketleri ve travers şirketleridir.

Müşterilerimizin yani iş ortaklarımızın ihtiyaçları bizim için bir rehber niteliğindedir.  Şimdi olduğu gibi yarınlarda da müşteri odaklı olarak küresel demiryolu pazarlarında yenilikçi çözümlerimiz ile var olmaya devam edeceğiz. 

Önceliğimiz yüksek müşteri memnuniyeti, kaliteli ürün ve eksiksiz bir katma değer üretmek, ve bunu yaparken de hizmet odaklı ürün, proje ve kaliteli servis sistemiyle sağlamaktır.

Misyon

Dünyadaki ülkelere, şehirlere daha kaliteli ve daha güvenilir Ray Bağlantı Sistemleri hizmeti sunan, ülkesine ve topluma katkı sağlayan lider bir kuruluş olmak.

Vizyon

Son zamanlarda dünya ve Türkiye üzerinde önemli bir kavram olan akıllı şehirler özellikle “sürdürülebilir akıllı şehirler” kent yönetimi, ulaşım, erişilebilirlik gibi birçok konuda yapılacak çalışmaları bünyesinde barındırmaktadır. 

Amacımız;
Dünyanın önemli demiryolu ve akıllı ulaşım merkezlerinde, kendi organizasyonumuz ile yer alarak değer üretmek, sürdürülebilir, güvenilir, kaliteli ve kârlı ulaşım hizmeti sağlayan öncü bir kuruluş olmak.

Değerlerimiz

Panel’in köklü geçmişine ve tecrübesine duyulan güvene sahip çıkan, dürüstlüğe, şeffaflığa, açıklığa, takım çalışması ve sürekli gelişime önem veren, yenilikçi bir kuruluş olmaya önem veriyoruz.

"Uzun yıllara dayanan bilgi birikimimiz başta olmak üzere değerlerimiz, çalışma arzumuz, yetenekli ekibimiz, kusursuz hizmetimiz ve güven duygumuz ile 30 yıldır küresel dünyada rekabet ediyoruz. 
Ülkemizin 11.Kalkınma Planı doğrultusunda ulaşımda yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere dünyanın her yerine güvenli ve konforlu bir şekilde erişimin sağlanmasına katkıda bulunuyoruz."

Refa TEMİZ
Yönetim Kurulu Başkanı

"Günümüzde teknolojideki hızlı gelişmeler ekonomiyi ve toplumu yeniden şekillendirmektedir. Özellikle Akıllı Şehirler dijital teknolojinin, toplumsal dönüşümün ve kentsel çevrenin kesişim noktasında bulunuyor. Amacımız çağa ve onun hareketliliğine uygun olarak, dünya ülkelerine ve akıllı şehirlere verimli, etkili ve sürdürülebilir ulaşım hizmeti vermek.

Sektörün küresel bir oyuncusu olarak ülkelerin refah seviyesini artırıyor, şehirlere değer katıyor, insanların güvenli bir şekilde seyahat etmesini sağlıyoruz."

Arif TEMİZ
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı